O mnie

Witam

Witam Państwa w mojej wirtualnej galerii. Mam nadzieję, że miło spędzą Państwo czas oglądając moje prace. Jeśli chcą się Państwo więcej o mnie dowiedzieć, proszę czytać dalej…

Urodziłam się w Poznaniu (pod znakiem Wodnika), gdzie mieszkałam przez wiele lat. Obecnie związana jestem z podpoznańskim Luboniem.

Na studiach (przyrodniczych) interesowałam się sztuką głównie teoretycznie, natomiast w połowie lat dziewięćdziesiątych swoją praktyczną artystyczną drogę rozpoczęłam od tkaniny  – tkania gobelinów.  Potem, po krótkim okresie malowania na szkle oraz pastelami, na dobre zajęłam się malarstwem sztalugowym.

Prace wykonuję głównie farbami olejnymi i akrylowymi. Często mieszam style i techniki. Moją zasadniczą inspiracją jest wnikliwe obserwowanie otaczającej przyrody, obserwacja świata w skali makro lub mikro, co owocuje unaocznieniem wybranego tematu w bardziej lub mniej realistyczny sposób na płótnie, kartonie, czy blasze aluminiowej, na której wykorzystuję technikę własną. Od pewnego czasu tworzę również prace na płótnie z wyraźnie ukazaną intensywną fakturą i strukturą motywu, z zastosowaniem tworzywa pozwalającego na budowanie pracy techniką impastu.

Lesze Lesiczka – krytyk sztuki: „(…) Jej dzieła nie są jedynie wiernym przekładem wyłącznie zmysłowego wrażenia, doznania, bez wykraczania poza sferę materialną lecz przezwyciężaniem i rozwijaniem nie wyczerpanych „treści” wynikających z twórczych poczynań. Malarstwo Urszuli Nieborak nie opiera się na pewnym epistemiologicznym schemacie i na tylko swoistych działaniach poznawczych, których rezultaty nie są sprowadzalne do wyłącznie subiektywnych przeżyć, ale na penetracji zewnętrzności zjawisk, a zewnętrzność ta, materialna strona rzeczy, traktowana jest na równi z duchową zawartością przedmiotu. W związku z tym w tych wypowiedziach malarskich możemy znaleźć przemilczenia, przybliżenia, zamierzoną wieloznaczność, swoiste wykorzystanie alegorii, symbolu i aluzji, co doprowadziło w następstwie do kondensacji wypowiedzi malarsko-poetyckiej.(…)”

W roku 2002 zostałam przyjęta do Związku Artystów Plastyków, gdzie w latach 2004-2008 pełniłam funkcję prezesa Oddziału poznańskiego. Należę również do Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych „Ekoart” oraz Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

Mam na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu zbiorowych. moje prace znajdują się u wielu nabywców , miedzy innymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Szwecji i oczywiście w Polsce.

 

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na mojej stronie internetowej bez mojej zgody  jest zabronione.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s